ZAHÁJENÍ PROVOZU MATEŘSKÉ ŠKOLY

IFORMACE O OBNOVENÍ PROVOZU MATEŘSKÉ ŠKOLY

Od pondělí 11. 5. 2020 zahajujeme provoz mateřské školy.

Vzhledem k tomu, že jsme povinni zajistit vhodné podmínky provozu, je nutné své děti k docházce od 11.5. včas nahlásit. Dne 4.5. došlo k obvolávání všech rodičů a ke zjišťování docházky od pondělí 11.5., pokud by někdo své stanovisko změnil je třeba nám to nahlásit nejpozději do 6.5. na tel.číslo 739 548 959.

Pokud se rozhodnete pro příchod v dalších týdnech, vždy nás předem kontaktujte, abychom se na větší počet dětí včas připravili. Otevřeny budou zatím pouze dvě třídy.

Organizační podmínky docházky dětí do mateřské školy

• Při příchodu musí mít dítě a jeho doprovod ochranu úst (roušku, ústenku…).
  • Příchozí musí před budovou dodržovat 2m rozestupy (vzdálenosti budou vyznačeny na chodníku nebo na plotě)
  • Vstup do budovy bude umožněn pouze prvním vchodem
  • Dítě si bude v zádveří spodního vchodu přebírat paní učitelka, která provede vstupní filtr a dítě pak odvede do šatny – prosíme o trpělivost. (s převlékáním dětem pomůžeme)
  • Přijímat budeme pouze zdravé děti bez známek onemocnění.
  • Dítě v prostorách mateřské školy nemusí nosit roušku
  • Po příchodu si půjde ihned umýt ruce.
  • V případě, že se projeví jakékoli známé příznaky onemocnění Covid – 19 budeme ihned kontaktovat rodiče a dítě bude izolováno od ostatních, proto změny telefonních čísel nahlaste a buďte dosažitelní.
  • V době pobytu dětí v MŠ budou nastavena hygienická opatření, aby nedocházelo k šíření nákazy.
  • Většinu dne budeme s dětmi trávit venku v areálu mateřské školy, prosíme rodiče, aby měli děti dostatek vhodného oblečení.
  • Nikdo ze zaměstnanců doposud nepřišel s nákazou do kontaktu, proto prosíme rodiče, aby se svými dětmi stále dodržovali pravidla (nosili roušky, dodržovali hygienu, minimálně s dětmi cestovali, nenavštěvovali s dětmi velká nákupní centra apod.).
  • Každý zaměstnanec mateřské školy chrání zdraví svěřených dětí, proto prosíme rodiče, aby pomohli ochránit zdraví všech zaměstnanců mateřské školy.
  • Všechny důležité informace budeme vyvěšovat na webové stránky a hlavní nástěnku u vchodu.

Pevně věříme, že nový start proběhne bez komplikací, a že se tu postupně všichni zase ve zdraví sejdeme.
Mgr. Miroslava Weissová, ředitelka školy