Školní výlet

Konečně jsme se dočkali a zase jeli společně na školní výlet. Minulý školní rok jsme toto štěstí neměli. Věděli jsme, že v pondělí 21.6. bude další teplý a slunný den. Do archeoskanzenu v Modré není cesta z Leskovce daleká a tak už po deváté hodině jsme si v místním obchůdku mohli zakoupit suvenýry a malé občerstvení. Zvučný hlas průvodce nás provázel po slovanském opevněném sídlišti a my jsme si mohli lépe představit, jak lidé v 9. století bydleli, co jedli, jak se oblékali, kdo mohl být bohatý a kdo naopak otrokem. Poseděli jsme i ve škole s panem učitelem a v malé rotundě si poslechli z jeho úst ve staroslověnštině modlitbu Otčenáš. Areál Živé vody, jehož součástí je sladkovodní a botanická expozice, nás seznamuje se životem ve vodě i kolem vody, s vodními živočichy a rostlinami řeky Moravy, přilehlých potoků a tůní. Největším zážitkem byl skleněný tunel, který se nachází 3,5 metru pod vodní hladinou, Je ohromující pozorovat různé druhy ryb od nejmenších až po největší sladkovodní rybu světa - vyzu velkou. Ve venkovním areálu jsme procházeli bohatou výsadbou zeleně , pozorovali byliny a dřeviny typické pro Moravu. Nakonec jsme se prošli po vyvýšené lávce nad výběhem praturů. Náš nevšední vyučovací den proběhl bez problémů a my jsme se vrátili příjemně unavení kolem 15 hodiny ke škole. Snad budeme moci za rok zase na školní výlet!