VÝLET NA VARTOVNU

Využili jsme krásného podzimního počasí a dne 10.9. jsme si vyšlápli z Leskovce na Vartovnu. Počasí bylo opravdu luxusní, takže se dalo jít v kraťasech a tričku.

Vyrazili jsme v 7.45 hod přímo do kopce před školou a šli cestou necestou, až jsme dorazili na značku Vsetín - Sirákov. Protože paní vychovatelka nemohla vyrazit hned s námi, zančili jsme jí cestu šipkami - díky nim nás našla.

Cestou jsme si dali svačinu z vlastních zásob, ale pohostil nás i les - všude bylo plno ostružin. A nejen ty. Na pozdější užití jsme nasbírali i houby. Les nám odkrýval na každém kroku své poklady - kytky, nádherné kameny, žáby, bláto...  Cestou jsme hráli hru klíště. Když na sobě měl člověk ve chvíli, kdy se zavolalo "KLÍŠTĚ" přicvaklý kramlík, musel splnit úkol, který jsme mu vymysleli - taneček, namalovat si válečné malování blátem, natrhat kytičku pro paní učitelku, přenést raněného.... Také jsme hráli hru povodeň (všichni musí být výš než ten kdo zvolal), bomba (musí být níž) a hlídka (museli jsme se schovat a hledal nás).

Na Vartovně jsme se najedli, vyfotili a rozhlédli se do dalekého kraje - výhled byl parádní.

Zpátky do školy jsme jeli autobusem. Čekal nás výtečný oběd - špagety.