Poškolákem až do rána aneb noc ve škole 9. - 10.2.2017

NA DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ dne 9.2.2017  jsme navázali s dalšími aktivitami. Po tvořivých činnostech našich žáků, budoucích prvnňáčků a jiných hostů a také po různých zábavných aktivitách v tělocvičně na nás čekala výtečná večeře - špagety tak, jak si je děti vejvíce vychutnají - jen s kečupem a sýrem. (Toto jídlo by v hodnocení získalo plných 10 bobů z 10.)

Potom už se všichni těšili na noční hry s panem ředitelem - Sardele, seřaďte se podle.... a nejvíce se dětem líbilo dobrodružné hledání svítící tyčinky. Musely úplně potichu po celé škole a školce procházet a hledat ukryté světýlko. Potichu proto, aby je nechytila noční hlídka. Hlídači hříšníky prosvítili, na čele označili čárkou a poslali šupem zpět do tělocvičny, kde jim čárka byla přeškrtnuta a mohli hledat dále. Proto pak někteří chodili s "jizvami" na čele. Oměnou za nalezení světýlka byla také svítící tyčinka.

Pak už se děti dozvěděly, který film v jejich hlasování vyhrál, uvelebily se před interaktivní tabulí (po té, co ze svých zavazadel nenápadně přenesly zásoby dobrůtek) a animovaný film Croodsovi ukončil jejich štěbetání.

Postupně se děti přemísťovaly do tříd, kde ve svých spacácích na karimatkách spokojeně ulehly k spánku. Několik jich dokonce spalo takhle bez rodičů či jiných příbuzných poprvé.

Velký dík patří našim kuchařkám, které nám připravily večeři a pak i snídani.

Také děkujeme VŠEM OCHOTNÝM MAMINKÁM, TETIČKÁM A BABIČKÁM (AJ), které nám napekly buchty a jiné dobroty, takže děti měly svačinu ve čtvrtek i v pátek. DĚKUJEME!

Z kladných reakcí dětí víme, že má smysl i taková "mimoškolní" akce a je fajn s dětmi pobýt i jinak, než jen při výuce.

ZP