Výstava živých hub

Ve středu 20. září navštívili žáci 3., 4., 5. ročníku výstavu hub ve vsetínském zámku. Nejprve byl pro ně připraven naučný program s názvem Není houba jako houba. V průběhu necelé hodiny zajímavých informací žáci houby poznávali, řešili křížovku a byli aktivně zapojeni do činností, které pro ně připravil Jan Husák. Pozornost všech znamenala, že tvůrce této výstavy děti zcela zaujal. Poutavé vypravování o houbách pak pokračovalo i na samotné výstavě, kde jsme mohli rozpoznat 115 hub.

A co o výstavě napsali žáci? Nevěděla jsem, že na světě je víc než milion druhů hub a u nás okolo čtyř tisíc a taky jsem byla překvapená, že i plíseň je houba....něktreré hřiby vypadají jako květina, jeden měl tvar lidského mozku a další měl dokonce chapadla, na které létají mouchy a přenáší tak výtrusy....čichali jsme si ke hřibu, který voněl po ředkvičce a byl tam taky hřib, který strašně zapáchal.

Děkujeme oorganizátorúm za krásnou výstavu a těšíme se za rok na shledanou.