Poškolákem až do rána 15. - 16.2.2018

Na čvrtek se děti velmi těšily - čekal je den, jaký zažijí jen jednou do roka, totiž, že mohou ve třídě klidně spát! Po vycházce s družinou byly pro děti připraveny tři různé činnosti tvořivé i hravé. Přivítali jsme mezi sebou i děti, které letos půjdou k zápisu, jejich sourozence i rodiče i rodiče našich současných žáků. Všichni mohli ochutnat jednohubky připravené nejstaršími žáky a paní učitelkou Staňkovou a také výborné buchty, které napekly maminky a babičky žáků.

Na večeři nám kuchařky ochotně navařily kotel špaget - opět v nejoblíbenější variantě - pouze s kečupem a sýrem.

Po večeři celá škola potemněla. Ve stínech se skryli strážci a hledači vyrazili ztichlými chodbami pro zprávu. Všichni statečně hledali a spolu pak poskládali vzkaz. Potom už jsme se všichni přemístili do tělocvičny na noční hru.

Pak karimatky a spacáky proměnily třídy v noclehárnu a přichystali jsme se ke sledování nádherného příběhu o přátelství Heidi, děvčátko z hor. Tou přípravou myslím také vybalení bohatých zásob dobrůtek z batůžků. Od filmu postupně odcházeli a uléhali do svých spacáků nejunavenější a po skončení filmu i ti nejvytrvalejší zalehli, ale ještě mnohokrát slyšeli: už spěte!

Děkujeme VŠEM OCHOTNÝM MAMINKÁM, TETIČKÁM A BABIČKÁM, které nám napekly buchty a jiné dobroty, takže děti měly svačinu ve čtvrtek i v pátek.

Děti, ač zjevně unavené, byly spokojené a rády budou na tuto noc ve škole vzpomínat.

ZP