Školní výtet Teplice nad Bečvou

Dne 21.6. 2018 jsme ráno vyrazili vlakem do Teplic nad Bečvou. Nehlubší zatopená propast v ČR (a možná i na světě), jejíhož dna ještě nebylo dosaženo, nás mile překvapila, je zde nově udělané schodiště s vyhlídkou dolů. Po svačině na spadlém stromě v lese nad propastí jsme přešli na druhý břeh Bečvy a děti měly možnost si koupit dobrůtky a upomínkové předměty. Potom jsme se oblékli a vstoupili do příjemně chladivého podzemí (venkovní teplota byla vyloženě letní, takže jsme za zchlazení byli vděční). Výklad paní průvodkyně o původu a historii jeskyní byl šitý na míru našich školáků; byl vtipný, pohádkově laděný a na informace stručný - tak jak má pro děti být. A na závěr nechyběla absolutní jeskynní tma. Nikdo se v ní neztratil, a tak jsme se (opět vlakem) všichni ve zdraví a spokojenosti (s lázeňskými oplatky, kamínky pro štěstí a jinými drobnými dárky v batůžcích) vrátili do Leskovce, kde jsme se rozešli k domovům. Děti byly ukázněné, počasí nám vyšlo na jedničku, a tak jsme si všichni výlet hezky užili.

ZP