Výlet na Vartovnu

Ve čtvrtek 13.9.2018 jsme v počtu 29 vyrazili od školy kolem Dřevojánků a Juráňů směrem ke střelnidi a dál pořád do kopce, až jsme se napojili na modrou značku vedoucí ze Vsetína na Vartovnu. Přímo u rozcestníku na Nezdobách nás čekala výstavní bedla. Těch cestou děti nasbíraly nepočítaně (mnohé však cestu nepřežily). Také pravé hřiby, kozáky, koloděje, kováře a dokonce i křemenáče jsme cestou našli. a to jsme ani nemuseli hluboko do lesa - hřiby rostly přímo u cesly a i ti poslední si nesli plné čepice. Cestou jsme viděli také dvě kudlanky nábožné. Z vrcholu rozhledny jsme obhlédli ty naše valšské kopečky.

A pak už jsme si nadšeně opékali kdo si do přinesl. Prostor kolem rozhledny lákal k honičkám, schovávané a jiným hrám. Cesta dolů na točnu do Seninky uběhla velice rychle. Tam jsme se rozloučilli s dětmi ze Seninky a autobus ná dovezl na rozcestí, odkud jsme už pěšky došli za rodiči do Leskovce.

Všechny děti statečně šlapaly celou cestu bez reptání, i když i nějaký puchýř naskočil. Počasí nám přálo a všichni jsme si užili pohodové odpoledne s kamarády uprostřed lesů.                                                ZP