Výstava STALETÉ KOŘENY

Dne 26.10.2018 jsme se školní družinou navštívili výstavu ke 100 narozeninám naší země.

V prostorách Přístavu (hotel Vsacan, vedle pizzerie Lázky) byly vystaveny výtvarné a literární práce dětí ze základních škol ve Vsetíně. Byly to práce ze soutěže Staleté kořeny. Místnost byla vyzdobena historickými předměty - působila starodávně.

Na výstavě byly vyzdviženy tyto osobnosti, které měly vliv na formování, budování státu a rozvoj vzdělanosti v naší zemi: Cyril a Metoděj - děti zkoušely luštit text napsaný v hlaholici, Jan Hus - děti si vyzkoušely psaní husím brkem, Jan Ámos Komenský - děti hledaly cestu labyrintem, Tomáš Garigue Masaryk - zjistili jsme informace o naší vlajce a také jsme si ji namalovali na obličej.

Na závěr jsme se dozvěděli o znaku Vsetína a mohli jsme si vyrobit placku s tímto znakem.

Zmínění velikáni naší historie kladli důraz na hodnoty, které přetrvávají do dneška a díky nimž může ten pomyslný strom našeho národa stále stát a růst. JSOU TO: SVOBODA, PRAVDA, DŮSTOJNOST A VÍRA. To jsou ty naše kořeny. Všichni víme, že kořeny jsou důležité. Stejně tak i národ potřebuje své kořeny a bez svých kořenů hyne. (citace z webových stránek projektu: http://www.staletekoreny.cz/