Hrdinové všedních dnů

V úterý 6.11. přijela za žáky 4. a 5. ročníku paní Pavla Sýkorová. Z cyklu preventivních programů pro děti si připravila téma"Můžu se stát hrdinou?" Beseda byla zaměřena na poznání a rozvíjení možností, dovedností a schopností žáků, včetně dovednosti odmítat špatné věci. Cílem programu bylo také rozvíjet vnímavost a schopnost ocenit druhé ve třídě i v rodině. Děti přemýšlely, kdo je jejich vzorem a hledali nejen v knihách a filmech, ale hlavně v blízkém okolí. Několik skutečných příběhů žákům ukázalo, že hrdiny mohou být i samotné děti. Důležité je zjištění, kde mohu pomoci (druhým i sám sobě) a v té snaze vytrvat.Dvě dopolední hodiny s paní Sýkorovou byly velmi inspirativní, těšíme se na jaře na další setkaní.