Jaloveček

Ve čtvrtek 22.11. se naše pětičlenné družstvo zúčastnilo přírodovědné soutěže Jaloveček. Téma soutěže bylo tentokrát "Les a život v něm". Naše družstvo se jmenovalo "Lesní znalci" a tvořili jej Ondra Polášek - kapitán, Filip Kovář, Martin Staněk, Šimon Staněk a Vojta Budínský.

V silné konkurenci 18 týmů z různých škol z okolí se nám  podařilo obsadit krásné šesté místo. Hlavně to pro všechny byla cenná zkušenost a možnost získat nové poznatky. Některé otázky byly opravdu těžké, například jsme museli podle hlasu poznat datla či výra, podle stop zase rysa nebo jezevce. A podobných otázek, doplňovaček či rébusů bylo mnohem více. Pro všechny zúčastněné týmy byly připraveny drobné ceny, takže nikdo nepřišel zkrátka. Organizátorům patří dík za skvěle připravenou akci, soutěžícím pak za reprezentaci školy. Věříme, že do třetice na příštím Jalovečku už nám to vyjde na "bednu"!