Barma

Blíží se jarní prázdniny a někteří z žáků pojedou na výlet a ti, kdo zůstávají doma, alespoň vzpomenou na cestovatelský program věnovaný Barmě. V kině Vatra jsme se v úterý 19.2. seznámili se zemí ležící v tropickém pásu jihovýchodní Asie, často se jí přezdívá "zlatá země". Je bohatá na naleziště drahých kovů a vzácných kamenů, ale především zde můžete vidět nespočetné množství pozlacených chrámů, pagod a soch Budhů.Cizinec, který chce tuto zemi opravnu poznat, bude často zažívat nepohodlí, bude cestovat starým parním vlakem, terénní motorkou,ale jistoty člověka žijícího ve střední Evropě mu jistě chybět nebudou.Místní lidé jsou totiž velmi milí, vstřícní, se srdcem na dlani. I když žijí ve velké chudobě, rádi pomohou a rozdělí se i o to málo, které mají. Barma se umístila, co se týče vstřícnosti, na žebříčku států naší planety na jednom z předních míst.V zemi panovala po mnoho let krutovláda, spojená s násilnostmi , chudubou a velkým příkořím.Exotické tradice, příroda deštných lesů, střídání období sucha a děšťů, děti,které musí pracovat, aby se uživily,to vše nás při projekci překvapovalo. Mnoho jsme se o vzdálené zemi dověděli a děkujeme tvůrcům, že v dětech podněcují zvídavost a kreativitu. Získali jsme do školy mnoho materiálu, díky kterému můžeme upevňovat a rozvíjet nově získané poznatky.Za rok se těšíme na nový program o Kolumbii.