Divadlo Zlín

První březnovou středu měli žáci naší školy sváteční, protože návštěva velkého divadla ve Zlíně je mimořádnou a sváteční událostí.Pohádku Jana Wericha Královna Koloběžka I. nastudovalo Moravské divadlo Olomouc a autor ji napsal na motivy příběhu Chytrá horákyně od Boženy Němcové.Pět postav zahrálo poutavý příběh plný vtipu, moudrosti a laskavosti. Král dává rozhádané dvojici mlynáře a rybáře otázku, co člověku prospívá nejvíce.Bystrá a vtipná Zdenička bezradnému tatínkovi poradí, že pro člověka je nejprospěšnější, když pomáhá druhému. A naopak, co lidem škodí nejvíce, ptá se král. Hloupost, zní jednoduchá odpověď. Moudrá Zdenička vždy vše dobře vyřeší a tak nám všem byl ukázán návod , jak jít životem a dělat radost sobě i druhým. Na jevišti nechyběly poutavé písničky ani koloběžky.Diváci odměnili herce dlouhým a bouřlivým potleskem.