Jarní výprava s přírodovědným kroužkem

V sobotu 30.3. čeká děti z přírodovědného kroužku výprava do lužního lesa. Navštívíme okolí obce Střeň u Olomouce, kde budeme "zkoumat" zdejší lužní les s jeho periodickými tůněmi, přirozeným tokem řeky Moravy, máme šanci vidět např. porosty bledulí, medvědího česneku, různé druhy ptáků, pobytové znaky bobrů, pokusíme se odlovit vzácnou žábronožku sněžní a listonoha jarního...a mnoho dalšího.

Celková délka trasy cca 10km.

Více o CHKO Litovelské Pomoraví se můžete dozvědět např. zde: http://www.dumprirody.cz/dum-prirody-litovelskeho-pomoravi/

Doprava:

sraz v 6.40 na vsetínském vlakovém nádraží. Odjezd vlaku je v 6.50 ( Ex 520 ). Návrat do Leskovce vlakem v 17.47, přesun ke škole, kde bude ukončení výpravy a rozchod.

Na dopravu vybíráme zálohu 80,- Kč.

Děti budou potřebovat:

vhodné oblečení a obutí ( nejlépe pohorky nebo jiné odolnější boty - možnost podmáčeného terénu ), dle aktuální předpovědi počasí, svačinu a pití na celý den, drobné kapesné.