Beseda s policií

V pondělí 15.4. navštívili naši školu strážníci z městské policie Vsetín a jejich zajímavý program nám zpestřil dopolední vyučování. Tyto ochránce zákona zastihneme na služebně nebo v akci po celých 24 hodin., což v každém městě není vždy pravidlem. Na lince 156 vždy ochotně přijmou vaši prosbu, připomínku a ihned vyjíždí situaci řešit. Velmi nás zaujala informace o slaňovacích aktivitách, při kterých se dostávají policisté do obtížně přístupných prostorů a zachraňují tak lidské i zvířecí životy. Také řeší odchyt volně se pohybujících a nebezpečných zvířat, kdy se například na sídlišti Jasenka pohybovalo stádu koníků, protože utekli majiteli z farmy. Policisté nám připomněli, že ležící člověk na chodníku nebo v trávě nemusí být vždy opilec, ale jedinec se zdravotními problémy a my máme rychle zavolat policii nebo záchranku. Z řady konkrétních situací, které jsme dychtivě vyslechli, bylo zřejmé, že práce policistů je velmi náročná, nebezpečná a důležitá. Mohli jsme si vyzkoušet části ochranného oblečení, pouta, teleskopický obušek, helmu, neprůstřelnou vestu...a hlavně položit mnoho dotazů, na které strážníci trpělivě odpovídali.Kdo ví, možná vzbudili zájem o práci policisty a některý z našich žáků bude za pár let také v řadách městské policie  chránit a pomáhat.