Pečení ve škole

Na středeční ráno ve škole se snad každý čtvrťák a páťák těšil. A důvod? Hned první vyučovací hodinu jsme začali péct šneky z listového těsta. Už jsme z tohoto těsta pekli plněné taštičky, pizzu a tentokráte šneky. Žáci přišli s návrhy, čím by je rádi plnili a varianty byly slané i sladké. Jen nejtradičnější plnění nivou se jim nezamlouvalo. Na slanou variantu jsme použili kečup, šunku , sýr a na sladkou nutellu a jablka se skořicí. Propojení těchto dvou sladkých ingrediencí se ukázalo jako velmi zdařilé. Pekaři ve čtyřech skupinkách spolupracovali, rozdělovali si činnosti, domlouvali se na postupu a také společně uklízeli. Některé skupinky byly zručnější a pěčlivější. Ale o to nešlo. Společná pohodová aktivita dvou vyučovacích hodin byla zakončena výbornou svačinkou v krásném prostředí našeho nového školního pozemku.Žáci by asi rádi začínali den aspoň jedenkrát v týdnu podobnou aktivitou. Ve škole to ale tak často nejde, tak snad budou moci aspoň doma pomáhat mamince při pečení.