Turistický výlet žáků 5. ročníku

Již tradičně chodí žáci na konci pátého ročníku na delší turistický výlet a symbolicky se tak loučí s naší základní školou. Událost na jednu stranu radostná, ale zároveň i smutná. Děti vybíraly mezi kratší dvouhodinovou túrou a náročnější delší trasou.Většina hlasovala pro obtížnější variantu. Ve čtvrtek 13.6.vyšla natěšená skupina 10 turistů kolem školy na Ohradě do kopců Vsetínských vrchů a putovala směrem na východ. Počáteční asi půlhodinové stoupání bylo náročné jen pro některé zúčastněné. Procházka po horizontu byla zpestřena hezkými výhledy do krajiny. Procházeli jsme lesem,kde jsme se vždy zchladili a nabrali dech, rozkvetlými loukami, na pastvinách jsme pozorovali koně a krávy. Míjeli jsme několik dřevěných, valašských chaloupek a občas si také udělali picí a svačinovou přestávku. U rozcestníku Ochmelov sedlo s nadmořskou výškou 675 metrů jsme se vydali po modré směr Huslenky Bařiny, ale na velké louce jsme špatně zabočili vlevo a sestoupili o údolí dál,tedy před Halenkovem. Zdálo se , že toto prodloužení trasy nikomu nevadí a přibližně po poledni jsme byli těsně před cílem. Všichni se totiž těšili na oběd v restauraci Pod Černým, kde nás již očekávali. Krásně nachystané stoly, milá obsluha, výborné chování dětí, to vše vytvářelo harmonický závěr výletu. Turisté ušli téměř 17 km, všichni putovali s nadšením  a ani alergici, kterým bylo občas opravdu krušno, si nestěžovali. Krásná krajina, výborná atmosféra, kamarádské chování - všichni si ten den určitě nacháme ve svých myslích.