Informace k novému školnímu roku 2019,2020

Přinášíme Vám aktuální informace k novému školnímu roku. Tyto informace budeme postupně doplňovat ( rozvrhy hodin, nabídka zájmových kroužků...)

I. Organizace výuky

V tomto školním roce se nám posouvá záčátek vyučování o pět minut, tedy na 7.30 hodin. Pro žáky se tak škola otevírá rovněž o pět minut později, tedy v 7.10 hodin. Prosíme, aby žáci nepřicházeli do školy před tímto uvedeným časem.

I. třída: 1. ročník

třídní učitelka Mgr. Věra Staňková, některé předměty pak bude vyučovat Mgr. Pavel Mičunek

II. třída: 2. a 3. ročník

třídní učitelka Mgr. Pavlína Slezáková

III. třída: 4. a 5. ročník

třídní učitelka Mgr. Lucie Kulatá

II. Informace pro rodiče k začátku školního roku

• školní rok začíná v pondělí 2.9. v 7.30 hodin slavnostním zahájením v tělocvičně školy. V tento den je ukončení již v 9.00 hodin, žáci nemají zajištěn oběd, není v provozu ani školní družina. Žáci v tento den obdrží přihlášky ke stravování, do školní družiny, rozvrh hodin, informace o platbách apod.

• v úterý 3.9. zahájí činnost školní družina pro žáky, kteří donesli vyplněný zápisní lístek do ŠD. Podrobnější informace ke školní družině obdrží žáci společně s přihláškou. Do školní družiny můžeme přijmout nejvýše 30 dětí, přednost mají děti mladší a dojíždějící.

• od středy 4.9. probíhá výuka dle stanoveného rozvrhu včetně odpoledního vyučování.

• obědy mají žáci ZŠ zajištěny od úterý 3.9.. Žáci přihlášeni ke školnímu stravování donesou vyplněné přihlášky ke stravování, které obdrželi první školní den. Děti v MŠ mají stravování zajištěno od prvního dne, tedy od pondělí 2.9.

• v tomto školním roce začíná výuka plavání již ve středu 4.9. !!! Je tomu tak z důvodu plánované rekonstrukce městských lázní Vsetín. Povinná výuka plavání se týká žáků 2. a 3. ročníku. ( nepovinný předplavecký výcvik pro žáky 1. ročníku bude probíhat až od 9.10. ). Podrobné informace k plaveckému výcviku obdrží žáci 2. a 3. ročníku hned v pondělí 2.9.

• na spotřební materiál ( veškeré sešity, výkresy, výtvarný materiál a pomůcky do pracovních činností ) vybíráme  jednorázový poplatek 250,- Kč na žáka/školní rok se splatností do 30.9.2019  ( poplatek se hradí u účetní školy ).

• nepovinné předměty, zájmové kroužky a nově školní kluby zahájí svou činnost v týdnu od 16.9.2018 ( přehled nepovinných předmětů, kroužků a klubů  bude zveřejněn na webových stránkách školy a budete informováni prostřednictvím žáků ).

• žáci hradí pracovní sešity dle seznamu podle jednotlivých ročníků ( netýká se žáků 1. ročníku, kteří mají pracovní sešity zdarma ). Tento seznam obdrží žáci v prvním školním týdnu. Splatnost je do 30.9.2019 a hradí se u účetní školy.

​III. Informace ke školnímu stravování

Také v tomto školním roce chceme pokračovat v nastaveném trendu a vařit v rámci zásad zdravé školní jídelny. Abychom mohli nakupovat kvalitní či méně tradiční suroviny a také z důvodu neustálého růstu cen potravin jsme byli nuceni po několika letech zvýšit cenu obědů, a to o 2,- Kč.

Ceny stravného tak budou následující:

Cena celodenního pobytu v MŠ                   36,-  Kč

Cena pobytu do 12.00 hod. v MŠ                 30,-  Kč

/strávníci do 6 let/

Cena celodenního pobytu v MŠ                   39,-  Kč

Cena pobytu do 12.00 hod. v MŠ                 32,-  Kč

/strávníci 7 – 10 let/

Stravné žáků ZŠ  /strávníci 7 – 10 let/          26,-   Kč

Stravné žáků ZŠ  /strávníci 11 – 14 let/        27,-   Kč

V Leskovci 23.8.2019                                                                        Mgr. Pavel Mičunek, ředitel školy