Beseda v knihovně

Ve středu 25. září byli žáci 4. a 5. ročníku v knihovně na Vsetíně. Děti se do knihovny těší a pravidelně ji navštěvují. Pořady tam pro ně připravené jsou vždy zajímavé, hodnotné a inspirativní. Tentokráte jsme se blíže seznamili se spisovatelem Roaldem Dahlem, který by se v tomto roce dožil 103 let. Napsal mnoho zajímavých knih pro děti i dospělé a to dokonce jako žák nebýval dobrý ve slohu a neměl dobrý prospěch. Měl krásný vztah ke své mamince a po dobu 32 let jí psal každý týden dopis. Byl velmi statečný, když za 2.světové války dělal pilota v britském letectvu bojujícím proti Německu. V knihách často popisuje příhody a mnohdy i lumpárny ze svého dětství. Fantazijní postavy lidí, zvířat nás čtenáře zaujmou a zcela vtáhnou do děje. A i když dobro těžce bojuje se zlem, vždy je všudy přítomná naděje. Pět knih již bylo zfimováno - Karlík a továrna na čokoládu, Matylda, Obr Dobr,....Trochu jsme nahlédli do života a tvorby této významné osobnosti a děkujeme knihovně za nádherné dopoledne.