Jak se vyhnout závislosti

Na den zpestřený besedou nebo přednáškou se žáci vždy těší. Tentokrát nás v pátek 15.lispopadu navštívil odborník na prevenci ing. Jan Plšek. Okamžitě vzbudil u dětí pozornost a celé dvě vyučovací hodiny byly plné nových, zajímavých až životně důležitých informací. Vnímavost žáků k tomuto problému byla umocněna činnostmi ve skupinkách, projekcí na interaktivní tabuli, společenskými hrami a přátelskou komunikací ze strany přednášejícího. Riziko závislosti platí pro každého z nás. O mnohých závislostech dobře víme, ale nebezpečí se může vytvořit i při používání mobilu, počítače, internetu, při oddanosti určité skupině nerozumných lidí, při závislosti na špatném člověku...a ve vyjmenovávání bychom mohli pokračovat. Nejpůsobivější byly fotografie, na kterých byla znát změna obličeje při dlouhodobé závislosti na alkoholu, drogách a cigaterách. Z těchto snímků šla až hrůza, co s člověkem udělá démon návykové látky. A jediná cesta, jak se nestát závislým, je o tomto nebezpečí vědět a pravdivě na sebe pohlížet. Dvě vyučovací hodiny nám nestačily a krásný čas s panem Plškem jsme strávili i o přestávkách.