Lyžařský výcvik ZŠ Leskovec 2020

V týdnu od 24. 2. – 28. 2. se uskutečnil historicky první lyžařský výcvik ZŠ Leskovec. Výcviku se účastnili žáci 4. a 5. ročníku. Příroda byla letos na sníh skoupá a do poslední chvíle jsme si nebyli jistí, zda nám počasí dovolí výcvik uskutečnit. Nakonec vše dobře dopadlo a po nedělním lijavci jsme v pondělí ráno společně se ZŠ Polanka vyrazili směr  Skiareál  Troják.  Po příjezdu byly děti na základě svých dosavadních lyžařských dovedností rozděleny do čtyř lyžařských družstev. Páté družstvo tvořili žáci 7. třídy ZŠ Polanka, kteří se učili jezdit na snowboardu. Všechny děti byly moc šikovné a snažily se pod vedením instruktorů zlepšovat své lyžařské umění. Výborné bylo družstvo začátečníků, kteří hned v úterý sjížděli hlavní svah a uměli se vytáhnout na pomě. Žáci 4. ročníku měli také díky kurzu možnost poznat se se svými budoucími spolužáky z Polanky. Skvělé zázemí pro chvíli odpočinku nám poskytl blízký hotel, kde ochotný a milý personál umožnil dětem sníst si vlastní svačinu, ale také nabízel hranolky, polévky a palačinky za příjemnou cenu, čehož děti v hojné míře využívaly. Co se týče počasí, zažili jsme dešťovou přeháňku, chvilkami vydatné sněžení i sluníčko. V pátek jsme chtěli naše týdenní snažení ukončit  lyžařskými  závody. To se kvůli olympiádě lyžařů s hendikepem, která ten den na svahu probíhala, bohužel  uskutečnit  nepodařilo.  Děti ale mohly za odměnu volně lyžovat a to také stálo za to. Celý kurz proběhl bez sebemenších problémů, ke spokojenosti všech zúčastněných. Děti zaslouží velkou pochvalu jak za chování, tak také za snahu.

Už se těšíme na příští rok.                                                                                                                         Věra Staňková