Informace k provozu školy od 18.11.2020

Od středy 18.11.2020 bude umožněn návrat některých žáků k prezenční výuce. Podrobnosti o podmínkách provozu naší školy naleznete v následujícím souhrnu informací.

Provoz mateřské školy

Je zachován jako doposud, za dodržení již dříve stanovených pravidel v "Manuálu" (viz. příloha). Jedná se především o dodržování základních hygienických pravidel, doporučení k provozu školy, standardu úklidu aj.

Stále platí, že děti a pedagogičtí pracovníci nemají povinnost nosit roušky. Ostatní zaměstnanci a další osoby mají povinnost nosit roušky po celou dobu pobytu ve škole.

Provoz základní školy

Zde se na nás vztahuje specifikum určené málotřídním školám. Je povolena osobní přítomnost žáků 1. a 2. ročníků základních škol, dále pak žáků vyšších ročníků 1. stupně ZŠ za předpokladu, že jsou ve školním roce 2020/2021 zařazeni do třídy společně se žáky 1. nebo 2. ročníku. V našem případě se toto nařízení týká žáků 3. ročníku, kteří jsou spojeni se žáky 2. ročníku v jedné třídě.

Prakticky to znamená, že ve středu 18.11.2020 nastoupí k prezenční výuce v naší škole žáci 1.,2. a 3. ročníku.

Pro žáky 4. a 5. ročníku pokračuje povinné vzdělávání distančním způsobem. Jsou jim však umožněny prezenční individuální konzultace ve škole (vždy pouze 1 žák).

Děti i pedagogové budou muset mít po celou dobu pobytu ve škole i družině roušku, odložit ji mohou pouze v době konzumace jídla.

Vyučování bude probíhat standardně 1. ročník zvlášť, 2. a 3. ročník spojený. V rozvrhu budou provedeny drobné úpravy   ( je zakázán zpěv a sportovní činnosti),

Jídelna jede v běžném režimu při zachování požadovaných hygienických opatření.

Odpolední družina bude otevřena zvlášť pro žáky 1. ročníku  a zvlášť pro žáky 2. a 3. ročníku. S ohledem na Vaše dítě, prosím, zvažte jeho délku odpoledního pobytu ve školní družině.

Prosíme, aby mělo dítě s sebou k dispozici více roušek a také prosíme o jejich častou výměnu.

P.Mičunek, ředitel školy