Den Země - Chráníme planetu a sami sebe.

22. 4. slaví svátek naše planeta Země a my jsme ho oslavili s ní. S dětmi v první a druhé třídě jsme si povídali o tom, co znamená Zemi chránit a jak my sami můžeme přispět k tomu, aby se nám tu žilo společně lépe. Co je třeba udělat, abychom dýchali čerstvý vzduch a mohli se procházet v krásné čisté přírodě. Každý se zamyslel a napsal, jak sám Zemi a přírodu chrání, a co pro ni dělá. Vyrobili jsme si veselý obrázek Země a doplnili ho připraveným textem.

Starší žáci pracovali ve skupinkách a vyhledávali na internetu odpovědi na různé otázky týkající se planety Země – např. Kde se nachází největší vodopád světa? Či Ve které zemi se platí jeny? a mnoho dalších. Odpovědi pak přiřadili ke správným kontinentům, kde danou zemi, stát nebo místo najdeme. Každý z žáků si odnesl nějakou novou zajímavost, kterou se o své planetě dozvěděl.

V tento den nás také navštívil pan Aleš Bendl, člen Policie ČR. Děti si s ním připomněly, jak je důležité správně se chovat k ostatním a umět se chránit mezi lidmi v reálném, ale i ve virtuálním světě.

Den rychle uběhl a určitě jsme si ho všichni pěkně užili a odnesli cenné informace pro svůj život.