Duben v MŠ I.

Měsíc duben jsme odstartovali hudebním tématem s názvem Já jsem muzikant. Děti se seznámily s nějrůznějšími zvuky, které mohou slyšet kolem sebe. Poznávaly je také se zavřenýma očima, což se ukázalo jako velká zábava. S písní děti držely rytmus a využily k tomu předměty, co dům dal, tedy plastové hrnečky. V tomto týdnu nás také navštívila paní Tošnerová, která nás seznámila s hudbou a hudebními nástroji, které si děti mohly osahat a také si na ně zahrát. Po muzikantech následovalo čtrnáctidenní téma Farma. A protože je v okolí spoustu chovatelů zvířat, která na farmu patří, neváhali jsme za nimi vyrazit. Navštívili jsme proto ovečky s jehňaty, husy a kachny na rybníku, udělali jsme si celodopolední výšlap za kravičkami na statek a za telátky do teletníku. Děti se seznámily s životem zvířat a s péčí o ně. Měly možnost některá zvířata nakrmit nebo si je pohladit. Posledním tématem bylo téma čarodějnické s názvem Čáry, máry. Vše se točilo kolem čarodejnic. Děti počítaly čarodejnice a třídily je podle barev, vařily nejrůznější čarodejnické lektvary. Vyzkoušely si projít překážkovou dráhou, kde na ně čekala dračí sluj i s drakem a na závěr jsme toto téma zakončili projektovým dopolednem, kde na děti čekalo spoustu soutěží a zábavy.