Chovatelský den v Hořicích

Ve čtvrtek 16. května se děti z mateřské a základní školy vypravily do Hořic na Chovatelský den, který pořádal Školní statek při Zemědělské akademii a Gymnázia v Hořicích. Na děti čekal bohatý program a prohlídka statku, po kterém nás provedli studenti školy. Měli jsme tak možnost vidět spoustu hospodářských zvířat. Děti si prohlédly chov drůbeže a drobného zvířectva, jako byli králíci, morčata, slepice a kachny. Dále prošly teletník, kde byly nejmenší telata. Jalovárnu, kde byly odrostlé jalovice před otelením a nakonec kravín. Sledovaly krmení zvířat a dozvěděly se spoustu informací o chovu a životě těchto zvířat. Následovala prohlídka zemědělské techniky, při které si děti mohly prohlédnout různé typy traktorů a kombajn zvenčí i zevnitř. V rámci programu byla i přehlídka plemen skotu a přehlídka koní. Viděli jsme drezuru koní, koně s jezdci i koně zapřažené v koňském spřežení. Velkým zážitkem byla pro děti projížďka v jednom z kočárů taženým koňmi. V celém areálu pak byly připravené různé soutěžní stanoviště pro děti, jako například lovení rybiček v kádi s vodou, házení míčků, malování na balónky a ohrádka s oslíkem a kůzletem, které si děti mohly pohladit. Celé dopoledne se velmi vydařilo a my se budeme těšit na další akci.