Květen v MŠ II.

Květnový měsíc jsme započali zkoumáním louky a to, jak jejich obyvatel, tak i rostlin, které na ni rostou. Děti nechtěly věřit tomu, co vše se odehrává na louce ve čtverci 1x1m. Tolik živočichů, kteří nejsou na první pohled vidět.
Dalším krásným momentem bylo vyrábění dárku ke dni matek, ten jsme pojali jako neusychající kaktus, kterému děti stloukly i květináček. S nasazením vlastních prstů jsem sledoval, jak děti uchopily kladivo a už to jelo. Následně namalovali kámen a pak již vše předaly těm nejdůležitějším ženám v jejich dosavadním životě.
Pokračovali jsme tématem vody, konkrétně rybníka. Zde jsme lovili zlatou rybu, navštívili rybník u pana Šimka a pozorovali vše, co u vody roste a žije.
Krásné počasí také dalo zelenou slack line, kde jsme napínali na Plecháči. Delší vycházky do okolí, pracovní listy byly samozřejmostí.
Vše bylo korunováno 3. místem  z výtvarné soutěže „Kouzlo filmu“, kde se naše třída umístila za obraz „Příběh úsměvu“.