Činnosti ve školní družině – ČERVEN

3.6. – 7.6. 2024

Čím se v létě osvěžím

Společensko-vědní činnosti (SVČ) – Rozhovor s dětmi o letním osvěžení – jaká zábava, jaké jídlo, jaké pití, atd. Proč se v létě potřebujeme zchladit, jaké je nebezpečí pro naše tělo při prudkém zchlazení….

Tělovýchovné činnosti (TVČ) – přenášení vody – soutěživé hry na zahradě

Výtvarné činnosti (VČ) – Dokončení skupinové práce papouška a lva do soutěže s želvou Bellou (soutěž)

Přírodovědné činnosti (PVČ) - Rozhovor s dětmi o znečištění moří a oceánů. Vymýšlení možností, jak tomu zabránit, jak to vyřešit. Stolní hra „Lovci pokladů“

Všeználek – „SUDOKU – LETNÍ OSVĚŽENÍ“ – sudoku s motivy letního osvěžujícího ovoce

Hudební činnosti a dramatika (HVČ) – Letní songy a pantomima – předvádění činností, kterými se v létě můžeme osvěžit za doprovodu letních songů (použití IT nebo přenosné repro bedny)

10.6. – 14.6. 2024

Nebezpečí léta (na co musím dávat pozor)

Společensko-vědní činnosti (SVČ) – rozhovor o tom, na co si musíme v létě dávat pozor, jaká nebezpečí nám hrozí, jaká pravidla musíme dodržovat, s jakými nebezpečnými věcmi jsme se v létě setkali - sdílení vlastních zkušeností s kamarády

Tělovýchovné činnosti (TVČ) – „LETNÍ OLYMPIÁDA“ – soutěže s letní tématikou

Výtvarné činnosti (VČ) – výroba chytací ryby s provázkem a korálkem („LETNÍ OLYMPIÁDA“)

Přírodovědné činnosti (PVČ) – recyklohraní - Po stopách Plýtváka potravinového

Všeználek – PL na téma „Letní sporty“

Hudební činnosti (HVČ) – letní zumba taneček na píseň Wellerman remix – náhrada za 31.5. (školní výlet)

17.6. – 21.6. 2024

Radosti léta

Společensko-vědní činnosti (SVČ) – rozhovor o tom co v létě rádi děláme, čím se můžeme zabavit, jaké konkrétní zábavné činnosti můžeme dělat pouze v létě, sdílení konkrétních činností, které dětem dělají radost, které např. samy prožily

Tělovýchovné činnosti (TVČ) – „LETNÍ OLYMPIÁDA“

Přírodovědné činnosti (PVČ) – recyklohraní - Po stopách Plýtváka potravinového

Výtvarné činnosti (VČ) – ozdoby na brčka na pití, skládání ubrousků, popř. papírový ubrus - tiskání

Všeználek – „UHODNI LETNÍ ČINNOST“ – jeden z žáků kreslí na tabuli nějakou z letních činností, které rád dělá. Ostatní se ji snaží co nejrychleji uhodnout.

Hudební činnosti (HVČ) – písničky na přání - tanec

24.6. – 28.6. 2024

Loučení s kamarády (příprava na závěrečnou akademii)

Společensko-vědní činnosti (SVČ) – Loučení s letošním rokem v ŠD, co nás bavilo, co ne a na co se těšíme v příštím školním roce