Výsledky osmiboje

Ve dnech 29. - 30.5.2017 proběhl již IX.ročník leskoveckého osmiboje, kdy žáci během dvou dní soutěží v osmi disciplínách. Také letos žáci podávali vynikající výkony a není divu, že byly  překonány některé staré rekordy. Hned v první disciplíně - běhu v terénu, dokázal Ondra Tomaník z 1. ročníku pokořit 8 let starý rekord, a to hned o 16 sekund a  časem 3.15 tak stanovil jeho novou hodnotu. Ondra svými výkony i v ostatních disciplínách potvrzoval svou převahu mezi ostatními prvňáčky, připsal si ještě dva další nové rekordy v běhu na 50 metrů ( čas 9.20 ) a ve skoku snožmo z místa ( 1,73 m ) a celkovým součtem 550 bodů obsadil ve své kategorii 1. místo! Jako druhý se umístil Tadeáš Jeřábek ( 357 b. ) a třetí skončila Nicol Zgabajová ( 355 b. ) jako nejlepší z holek.

Ve II. kategorii ( 2. a 3. ročník ) se nejlépe dařilo Ondrovi Poláškovi, který po oba dny podával vynikající výkony, překonal rekord v překážkové dráze ( čas 16.43 s ) a s celkovým součtem 618 bodů bral zlato, na stříbrné příčce se umístila Nela Tomaníková ( 529 b. ) a bronz získla Zuzka Cedidlová ( 510 b. ).

Mezi nejstaršími žáky ( 4. a 5. ročník ) se nejlépe umístil Adam Lutonský ( 644 bodů ), druhé místo obsadil Ondra Pavelka ( 577 b. ) a na třetí příčce nakonec skončil Jirka Kovář ( 569 b. ).

Vítězům blahopřejeme a všem ostatním rovněž gratulujeme ke skvělým výsledkům!

PM

V přiložených tabulkách si můžete prohlédnout podrobné výsledky a dosavadní rekordy ( do r. 2016 )